Opis sprawy

Zakupy w internecie robię już od lat. Zazwyczaj nie były to duże kwoty, ale zawsze sprawdzałam na miarę moich możliwości daną firmę: opinie, telefon itp. Kupując 10.01.2012 w sklepie platinumrtv.pl lodówkę (1435,81zł), również kierowałam się dobrymi opiniami (kilka było o zbyt długim terminie dostawy...), firma przynależała również do programu "Rzetelna Firma", gdzie podane były namiary, KRS, telefon itd. Niestety nie uniknęłam i padłam ofiarą oszustwa! Firma od stycznia (wówczas pojawiły się negatywne komentarze) nie wysyła ani towarów, ani zwrotów pieniędzy, za to wysyła złudne e-maile o ciąle nowych terminach realizacji - dziś 23.02... a wpisy ich klientów w internecie upewniają mnie o próżności mej nadziei na lodówkę. Brak możliwości kontaktu: nie odpowiadają na e-maile, telefony... a strona w internecie nadal istnieje i wyłudza dalej...

 

Niestety zostałam oszukana przez sklep internetowy Platinium, towar zamówiłam w styczniu i zapłaciłam, do dzisaj nie mam ani pieniędzy ani towaru. Przesuwanie terminu dostawy, brak kontaktu z "firmą", brak odpowiedzi na maile.

 

W dniu 12 stycznia kupiłem płacąc przelewem na podane przez firmę konto zmywarkę firmy Bosch w sklepie internetowym Platinium RTV prowadzonym przez
Thurman Holdings Sp. z o.o.
ul. Wersalska 47/75
91-212 Łódź
NIP: 525-248-93-68
Do dziś tj 25.04.2012 r. nie otrzymałem zamówionego sprzętu, ani zwrotu pieniędzy.
W dniu 26.01.2012 r. otrzymałem wyjaśnienie nastepujacej treści:
Ze względu na zdublowanie się w naszym programie księgowym faktur został nam naliczony podwójny podatek. Złożyliśmy do urzędu Skarbowego wniosek o przedłużenie terminu płatności, niestety nie został on pozytywnie rozpatrzony co skutkowało zablokowaniem środków pieniężnych firmy. W związku z tym utraciliśmy chwilowo płynność finansową. Z tego powodu mamy opóźnienia w realizacji zamówień. Za co bardzo przepraszamy naszych Klientów. Wyjaśnianie sprawy jest w toku. Dostawy mogą być zrealizowane jeszcze z maksymalnie trzy tygodniowym opóźnieniem. Klientom zostaną zwrócone ustawowe odsetki za niezrealizowane w terminie zamówienia.
W dniu 01.02.2012 r. dostałem kolejne wyjasnienie o kłopotach. Ponieważ ja nie mogłem dłużej czekać na zamówiony towar wysłalem informacje o rezygnacji z zamówionego towaru z prośbą o zwrot pieniędzy na podane konto. Do dziś nie otrzymałem zwrotu pieniedzy za zamówiony towar pomimo moich ponagleń drogą mailową. Telefon w firmie nie odpowiada. Proszę o pomoc co dalej robić z tak nie uczciwą "firmą". Ostrzegam Potencjalnych klientów przed zakupem w sklepie Platinium RTV.

 

Zamówiłem lodówkę 11.01.2012 w e-sklepie plartiniumrtv.pl. Pieniądze w kwocie 2724,03 zł przelałem 17 stycznia i od tej pory byłem zwodzony o terminie realizacji zamówienia. Złożyłem sprawę u rzecznika konsumentów. Dostałem odpowiedż o nieodebraniu pisma przez e-sklep. Muszę założycz pozew o wytoczenie powództwa o zapłatę.

 

Ja rownież zostałam oszukana przez sklep internetowy Platinium. Zamowiłam, zapłaciłam za piekarnik Gorenje w styczniu. Do dnia dzisiejszego nie mam ani pieniędzy ani towaru. Pisałam, dzwonilam w końcu zrezygnowałam na piśmie z zakupu, ale nikogo to nie interesowało. Sprawę w kwietniu zgłosiłam na policję i też cisza.

 

O sprawie w sieci

Brak dodanych linków do sprawy.

 

Działania

Obecnie brak jest działań związanych ze sprawą.