Opis sprawy

23.11.2012 kupiłem w/w sklepie pralkę, po regulaminowych 14 dniach roboczych towaru nie dostarczono, na maile nie odpisują telefonów nie odbierają. Czytając wpisy i opinie na różnych portalach jest pewne że to oszuści.

 

Podejrzewam, że zostałam oszukana przez firmę Iron Gate. Przez stronę internetową tej firmy, tj. "adgzdostawa" zamówiłam produkt wart ponad 400 zł. Termin realizacji zamówienia to 14 dni roboczych (po.-czw.) lecz zmieniłam formę dostawy z tej z wniesieniem do domu na przesyłkę kurierską, co skraca termin realizacji zamówienia do 10 dni roboczych. Dziś mija termin dostawy, a przesyłki nie widać, firma nawet nie skontaktowała się ze mną, żeby poinformować o sytuacji, że np. nie mają tego produktu. Sama też nie mogę skontaktować się z firmą, ponieważ nikt nie odbiera telefonu. Na maile nie odpowiadają. Ktoś odpowiedział tylko na pierwszego maila ode mnie zatwierdzając zmianę formy dostarczenia przesyłki na kurierską i z dopiskiem, że trudno się dodzwonić bo linia jest przeciążona. To wszystko, od tamtej pory nie ma kontaktu z tą firmą. Ostatecznie napisałam maila z informacją, że chcę anulować zlecenie, że żądam zwrotu gotówki i mam nadzieję, że gotówkę odzyskam.

 

Kupiłem pralkę. Ani pralki, ani zwrotu pieniędzy. Sprawę zgłosiłem do ścigania przez prokuraturę.
Proponuję stworzenie listy osób poszkodowanych, tak aby wspólnie dochodzić swoich pieniążków, tylko nie wiem jak to zrobić? Może ktoś podejmie temat?

 

Jestem kolejną ofiarą oszustów z tego sklepu - kupiłam pralkę za  824,00 zł. - w XI 2012 r. Nie mam ani pralki, ani zwrotu pieniędzy - nawet udało mi się dodzwonić raz do tych złodziei i mieli zwrócić kasę za 3 dni a minęło już 30. Tego sklepu już nie ma, zwinęli się 19 grudnia. Musimy się pożegnać z naszą gotówką.

 

Zostałam oszukana przez spółkę Iron Gate w Łodzi. Dowiedziałam się, że pan założył już kolejną spółkę Openmall w Łodzi, aby nadal prowadzić swój przestępczy proceder. Może ktoś zna tego pana i ma namiary na niego, chętnie go odwiedzę.

 

Witam, ja także dałam się oszukać na bagatela blisko 10 tys. Zamówienie opłaciłam już 9 listopada i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam ani towaru ani pieniędzy, których zwrot miał nastąpić do 24 grudnia. Poradzono mi napisać doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury w Łodzi siedziba f. Iron Gate i wszystkim poszkodowanym radzę to samo.
Nie dostałam jeszcze zwrotki, że dokumenty doszły ale od jutra zamierzam zacząć wydzwaniać w celu nadania tępa sprawie.
Dodatkowo będę składała doniesienie do prokuratury na os. p. Jóźwiaka, próbuję ustalić jego dane adresowe.
Podaję adres prokuratury na jaki należy wysyłać zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, im więcej zgłoszeń w sprawie tym większe prawdopodobieństwo, że potraktują nas poważnie.
Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałty, ul. Ciesielska 7, 91-308 Łódź.
Chętnie dołączę się do procesu zbiorowego.
PS. Firma agdzwniesieniem zarejestrowana była na panią Jóźwiak.

 

Jestem kolejna ofiara właściciela tej firmy niejakiego Marcina Szymona Jóźwiaka, który jak wynika z portalu INFOVERITAS zakłada kolejne spółki.
Apeluję do wszystkich ofiar tego oszusta, by jak najrychlej złożyli doniesienia do prokuratury rejonowej Łódź Bałuty przy ul. Ciesielskiej 7, a na przyszłość dokonywali wpłat poprzez rachunek karty kredytowej (jeśli ją mają). Taki sposób gwarantuje - w przypadku oszustwa, czyli np. niedotrzymania terminu dostawy - zwrot dokonanej wpłaty.

 

Mayami pisał (a) dnia 04.02.2013 r. że prokuratura wydała oficjalny komunikat w sprawie sklepu AGD z dostawą. Ten komunikat jest na stronie: http://www.lodz.po.gov.pl Otóż dzisiaj dostałem postanowienie Prokuratury o połączeniu spraw do wspólnego prowadzenia w sprawie oszustw przez sklepy: Platinium RTV, 17dni, Fotohrabia , AGDzdostawa i Megamall. Okazuje się, że nas pokrzywdzonych jest tylko 17 osób. Jak na takie przekręt, to coś jest nas za mało. Na co czekają pozostali poszkodowani?

 

Zamówiłem zmywarkę firmy Bosch SPV 53M10EU
Zamówienie numer AD1447
Data złożenia Status Opłacone Potwierdzone
07-12-2012 22:15:45 Opłacone tak
Do dzisiaj nie ma od nich wiadomości. Oddałem sprawę na policję w styczniu tego roku, która przekazała sprawę do policji w Łodzi i też do dzisiaj nie mam żadnej wiadomości co jest dalej z tą sprawą. Widzę, że oszukanych jest dużo więcej niż sobie wyobrażałem! Jeżeli jest możliwość dołączenia do pozwu zbiorowego to jestem gotów dołączyć! Pozdrawiam!

 

O sprawie w sieci

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,13133166,Uwazaj_na_te_e_sklepy__Naciagnely_klientow_przed_swietami.html

 

Działania

Obecnie brak jest działań związanych ze sprawą.